Wiadomości

Warto wiedzieć

Katolicki Portal Internetowy
 • GUS: Prawie połowa Polaków codziennie się modli

  Blisko 94% mieszkańców Polski w wieku 16 lat i więcej deklaruje przynależność do wyznania religijnego. Prawie 81% uznaje się za osoby wierzące a 3% za niewierzące. Z kolei 70% modli się raz w tygodniu lub częściej. W mszach lub nabożeństwach co najmniej raz w tygodniu uczestniczy połowa mieszkańców Polski – wynika z “Badania spójności społecznej 2018” opublikowanego przez Główny Urząd Statystyczny.

 • Orędzie Papieża Franciszka na XXXIII Światowy Dzień Młodzieży

   

  Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga” (Łk 1, 30)

  Drodzy młodzi,

  Światowe Dni Młodzieży 2018 stanowią krok naprzód w przygotowaniu międzynarodowego spotkania, które odbędzie się w Panamie w styczniu 2019 roku. Ten nowy etap naszej pielgrzymki przypada na rok, w którym

  ...
 • Modlitwa wielkopostna w "kościołach stacyjnych" Krakowa 2018 roku

  Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski również w tym roku, w czasie Wielkiego Postu, zaprasza wiernych archidiecezji krakowskiej, szczególnie mieszkańców Krakowa, do codziennego pielgrzymowania do kościołów stacyjnych.

 • Dwuletni program duszpasterski (2017-2019) – „Duch, który umacnia miłość”

   

  Celem nowego programu, wchodzącego w życie w pierwszą niedzielę Adwentu, jest odkrycie Osoby Ducha Świętego, otwarcie się na Jego działanie oraz refleksja nad sakramentem bierzmowania i jego skutkami. Temat ilustrują słowa „Duch, który umacnia miłość”, zaczerpnięte z Drugiej Modlitwy Eucharystycznej o Tajemnicy Pojednania.

 • Wybieramy Miłosiernego Samarytanina roku 2016

  Jak dziś wygląda Miłosierny Samarytanin?
  Czy potrafimy zatrzymać się aby pomóc potrzebującemu?

  Pomóż nam pokazać, że miłosierdzie to nie tylko słowo - weź udział w Plebiscycie!